10.03.2012

NALLIHAN İPEK İĞNE OYALARI

okadar güzel,okadar emek varki gerçek bir sanat eseri diyebilirim.türkiyede çok yerde iğne oyası yapılır ama nallıhanda iğne oyası 'nın sanatı yapılır.nallıhanda iğne oyası bir kültürdür.geçmişten butarafa süregelen bu sanat anneden kızına geçerek devam etmektedi.nallıhan belediyeside çok destek vererek bu kültürün canlanmasından ve gelişmesinden yana tavır koymaktadır.çokda iyi etmektedirler.buradan bir iğne oyası hayranı ve tutkunu olarak şükranlarımı iletiyorum.çok çok teşekkürler.okadar farklı işliyorlarki kolye,küpe,yüzük şeklinde modelleri bol çeşitlerde mevcut.resim çekme tekniği,örneği sergileme,dekor bir harika.bu resimleri yayınlıyorum aşağıda kaynak linkini vereceğim.isteyen bu linkten daha geniş kaynaklara ulaşabilir.
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001464892570
Nal-etik Koop (Nallıhan)
2 yorum:

 1. Kolyeler cok cok güzel. Ben avrupada satimini yapiyorum. Ilk basta Avrupalilar biraz cekingendiler. Fakat simdi nihayet bir sene verdigim tanitma emegimden sonra artik yavas yavas randuman alabiliyorum.
  ne mutlu törelerimize, gelenek göreneklerimize. iste böyle dünyada esi bulunamaz ürünler de bizim memleketimizden cikiyor.
  selamlar, saygilar
  ümit
  +41793345063

  YanıtlaSil
 2. just stopping by to say hey

  YanıtlaSil